Protkáno konopím...až ke kotníkům

Naše první konopné tenisky nejspíš znáte. Díky vaší podpoře se první kusy začaly vyrábět hned ve třech variantách včetně šněrovací kotníkové. Ti z vás, kteří své plátěné tenisky na zimu neradi zouvají, ocení termoregulační schopnosti konopného vlákna, které umocní i naše funkční ponožky v přírodní režné a černé barvě. Nyní už lze modely tenisek podle vašeho přání kombinovat s bílou, černou, a dokonce i červenou podrážkou. Protože chceme, abyste je mohli nosit denně, nechali jsme je vyplnit ortopedicky tvarovanou stélkou, která tlumí nárazy, podporuje správné držení těla i klenbu a vaše noha se v nich nezpotí. Dnes už jsou tenisky Bohempia známé i za hranicemi Česka.

#protkanokonopim

Věděli jste že: textilie z konopí je vysoce funkční přírodní materiál s vysokou termoregulací, ceněný především pro antibakteriální a antiseptické vlastnosti?


Víme, že nejsme jediní na světě, ale máme ověřeno, že jsme jedineční tím co vyrábíme a kde to vzniká. Bohempia do našeho běžného života vrací nejen technické konopí a jeho vlákno, které má v Česku silnou tradici, ale i české výrobce, které před lety podobně jako kdysi dávno konopí vytlačila východní produkce.

 

Tomáš Rohal se po letech vývoje začal zabývat výrobou a prodejem oblečení a produktů do domácnosti, které jsou díky řadě pozitivních vlastností konopného vlákna vysoce funkční, a navíc ekologické. Jeho cílem je návrat k původní české tradici, jejímž prostřednictvím nabízíme udržitelné řešení ekologické i sociální problematiky, která může mít v budoucnu dopad na celý světový trh s textilem a oblečením.

 

 

Letošní Vánoce přejí chytrým dárkům

Také jste se vždy náramně bavili výrazem v obličeji mladého Šebka z Pelíšků, kdy koneckonců jako každý kluk a muž tehdejší české domácnosti pod stromečkem objevil tuctové vojenské ponožky z Obuvi? Darováním funkčních ponožek z konopného vlákna značky Bohempia způsobíte revoluci těchto momentů. Pokud milujete rozdávání chytrých dárků, pak jednoznačně zazáříte darováním ponožek s termoregulačními schopnostmi a celou řadou příznivých vlastností  konopného vlákna. Chcete být vy tím, kdo letos rodině a přátelům přichystá legendární dárky? Pak se můžete rozhodnout hned mezi dvěma variantami a barvami v e-shopu Bohempia. Nezapomeňte, ať je váš důvod jakýkoliv, darovat ponožky je tradice a ty se o Vánocích dodržují.

NAPSAT JEŽÍŠKOVI


Věděli jste, že konopné vlákno výrazně šetří životní prostředí také tím, že na rozdíl od bavlny jej není nutné dovážet z dalekých zemí, jako je Afrika nebo střední Asie?

10 důvodů proč budou konopné ponožky pod stromečkem zářit

1. jsou vyrobeny ze 100% konopného vlákna

2. jsou vyrobeny ručně

3. díky konopnému vláknu jsou prodyšné a mají termoregulační schopnosti

4. vaše noha se v nich nebude potit

5. přirozenou vlastností konopného vlákna je vysoká odolnost, což napomáhá i dlouhé životnosti ponožek

6. jsou vyráběny v lokálních dílnách

7. vznikají za lidských podmínek ve firmách, jejichž přístup k podnikání je transparentní

8. objednáváme je pouze v takovém nákladu, jaký je nutný a při jejich výrobě proto neplýtváme

9. jsou slow

10. když vás omrzí, můžete je zahodit do lesa – rozloží se

KOUPIT CHYTRÝ DÁREK

14712819_620278244815821_809420934775977182_o.jpg